|
19 Juni 2010
EEN UNIEK SCHUTTERSSCHILDERIJ
Zondag 4 juli is het weer zover. Opnieuw strijden 160 schutterijen uit Nederlands en Belgisch Limburg op het Oud Limburgs Schuttersfeest (OLS) om de zo felbegeerde trofee D’n UM. Dit keer zijn de deelnemende schutters te gast bij de winnaar van vorig jaar: Schutterij Sint Jan uit Grubbenvorst. En die pakt héél groot uit. Zo staat er een Rowwen Hèze-concert op het programma en er wordt ook een heel bijzonder schilderwerk gepresenteerd. Een gisteren door de organisatie van het OLS 2010 uitgegeven persbericht leert ons daarover meer.
Uniek schilderij Oud Limburgs Schuttersfeest
“Dat Jack Poels, de bekendste vertolker van het dialectlied, ook prachtig kan schilderen, heeft de wereld inmiddels wel ontdekt. Zijn carnavalsposter van 2008 werd alom zeer gewaardeerd. Zijn werk “De Peel in brand” werd beroemd, evenals zijn Ierse serie “Eiland in de regen”. Bekend is ook dat Jack Poels een gepassioneerd liefhebber is van de volkscultuur. Zijn liedjes en zijn schilderstukken bewijzen het.
Met dit gegeven togen de voorzitter en vice-voorzitter van de OLS 2010-organisatie naar Horst-America met de vraag of Jack geïnteresseerd zou zijn in het maken van een schilderij van en over het Oud Limburgs Schuttersfeest. Een gevoelige snaar werd geraakt; het klikte meteen en Jack ging aan het werk. Hij oriënteerde zich nog eens extra goed op sfeer en ingrediënten van een OLS. Na verschillende maanden werk is het nu dus zover: een prachtig, kleurrijk schilderij, dat op verbluffende wijze het wezen van het Oud Limburgs Schuttersfeest uitdrukt.
De organisatie is bijzonder trots op dit mooie schilderij. Het is een schilderij dat ruimschoots verdient om er bijzondere afdrukken van te maken, die door liefhebbers gekocht kunnen worden. In een beperkte oplage worden gicleedrukken gemaakt, alle door de maker persoonlijk gesigneerd, voorzien van een certificaat van echtheid en origineel genummerd. Binnenkort wordt bekend gemaakt op welke wijze dit kunstwerk verworven kan worden*.
Er is meer: wij willen heel Grubbenvorst laten genieten van het kunstwerk. Daarom zijn er ook posters van gemaakt; in die poster is de slogan “Grubbevors geit dich rake” gedrukt. Alle huisgezinnen in Grubbenvorst wordt deze poster gratis aangeboden, met het verzoek om hem een plaats op het raam aan de straatkant te geven. Zaterdag 19 juni tijdens de rondgang met de gezellige merchandise producten krijgt ieder huishouden zo’n poster. We willen hiermee ook onze dank voor de geweldige betrokkenheid van Grubbenvorst met het OLS tot uitdrukking brengen.”
Bron: Persbericht Organisatie OLS 2010, 18 Juni 2010
* Inmiddels krijgen abonnees van dagblad De Limburger met voorrang de kans om een van de 150 te vervaardigen genummerde en gecertificeerde gicleedrukken van Poels schilderij D'n UM te bemachtigen. Op de website van De Limburger is een bestelformulier te vinden.
Naar programma OLS 2010? Klilk hier
Zeefdruk bestellen bij De Limburger? Klik hier
Wilt u reageren? Klik hier
|