De persoon De kunst De smaak De muziek De teksten De rest...   De winkel  
 

TOON
VERDER NAAR VROEGER 20
TRIBUTE TOON HERMANS
EEN KIJKJE IN DE KEUKEN
LIEDJES ONDER DE LOEP
POELS VERVEELT ZICH NIET
WAT ZE NEET SNAPPE....
KRETA
"JACK POELS IN VOLGSPOT'
VERDER NAAR VROEGER 19

ARCHIEF

 

14 Juli 2010

VERDER NAAR VROEGER 17

Vóór Zilver en Koper was er al Goud

Tot ver in de herfst viert Rowwen Hèze haar zilveren jubileum, om daarna met de voorstelling Koper weer een nieuwe mijlpaal te bereiken. Komende winter staat de band twaalf en een half jaar in het theater.

Ook dat te vieren, is terecht. Theatershows als ‘Van America helemaal naar Amerika’, ‘DADPGS’ en ‘Saus’ waren immers niet alleen feestelijk en ontroerend, maar brachten ook mooie nieuwe songs met zich.

Sowieso heeft Rowwen Hèze heel wat aan het theater te danken. Want lang voordat dit muziekgezelschap de grote stap naar de schouwburg waagde schreef Poels al schitterende toneelmuziek. Zo opende de toneelvereniging De Vrije Spelers uit America in 1994 haar voorstelling ‘De Gouden Helm’ met een intro dat Rowwen Hèze's zanger later uitwerkte tot een van zijn meest geliefde songs: ‘Goud’.

Heel speciaal is ook de ontstaansgeschiedenis van het lied ‘Samen met Ow’ dat op de cd ‘Water, lucht en liefde’ is te vinden.
Het lied, dat oorspronkelijk ‘Geaf meej ow hand’ als titel had, werd door Jack Poels speciaal geschreven voor ‘De Vertaalslag’, een theaterexperiment dat zich in april 1996 in de Venrayse Schouwburg afspeelde. Zes Noord Limburgse amateurgezelschappen gingen daar in een voorstelling van een kwartier op eigen wijze met de tekst van dit lied aan de slag. Dat leidde tot evenzovele, vaak verrassende interpretaties. Zo maakten we onder ander kennis met oude mensen in een bejaardentehuis, met een vrouw die haar vriendin een boekje open doet over haar pas overleden man, en met een overspelige baas.
Deze bijzondere theaterdag werd besloten met een op groot videoscherm weergegeven unplugged uitvoering van 'Geaf meej ow hand', waarbij Tren van Enckevort Jack op de piano begeleidde.

Voor 'Same met ow' in de Saus-versie klik hier

Wilt u reageren? Klik hier